biuro@mebleklos.pl | tel.(012)658-74-31 kom. 502277316

Obecnie w bardzo wielu domach można znaleźć szafy wnękowe. Są one idealnym wypełnieniem wnęk, jednak aby znalazły się one w naszych mieszkaniach należy zazwyczaj zamówić ich wykonanie na indywidualne zamówienie. Powodem tego jest przede wszystkim to, że zazwyczaj wnęki w naszych domach mają bardzo różnorodne wymiary, dlatego niezwykle trudno jest znaleźć gotowe szafy idealnie dopasowane do ich wymiaru.
Bardzo często, gdy mowa o szafach wnękowych, decydujemy się na wykonanie takich, w których zastosowane będą drzwi przesuwne. Tutaj jednak wszystko musi być idealnie dostosowane do wymiarów wnęki, inaczej będą problemy z jej użytkowaniem. Dlatego warto na zamówienie ich poświęcić sporo czasu, aby wiedzieć, ze wybrało się najlepiej.
Zamawianie szafy wnękowej należy zacząć przede wszystkim od określenia jej rodzaju. Chodzi przede wszystkim o to, czy mają być zastosowane tradycyjnie otwierane drzwi, czy też wolimy mieć przesuwne. Od tego bowiem zależy to, w jaki sposób ma być ona wykonana, często także wybór odpowiedniej firmy oraz to, jakie materiały mogą być do tego zastosowane. Zazwyczaj większość osób decyduje się na zabudowanie całej wnęki dlatego też wielkość szafy jest niejako przez nią ustalona. Gdy już wiemy jaki rodzaj drzwi chcemy mieć w szafie, pora na wybór jej wyglądu, czyli materiału do jej wykonania i kolorystyki, oraz, co najważniejsze firmy która ma się zając jej wykonaniem.
Na pewno należy się zastanowić nad kolorem szafy, gdy chcemy ją mieć w małym przedpokoju, lepiej będzie wybrać szafę o jaśniejszych kolorach. Rozjaśni ona wtedy pomieszczenie i optycznie nieco je powiększy. Dobrym pomysłem może być także zastosowanie lustra naklejonego na drzwi szafy. Poza tym, że optycznie powiększy ono pomieszczenie, to jeszcze będzie spełniać rolę użytkową. Można zdecydować się na kontrastowe połączenia kolorów, jednak wtedy powinny być one dobrane do kolorystyki mieszkania. Czasem ciężko jest potem zmienić kolor szafy bez zbyt wysokich kosztów, dlatego na pewno jest to punkt, na który powinno się zwrócić najwięcej uwagi.